Четвер, 26.04.2018, 01:05

Вітаю Вас Гость | RSS Головна Реєстрація Вхід
Матеріалів за останній місяць не знайдено.
Матеріалів не знайдено.
Матеріалів не знайдено.
Головна » 2016 » Квітень » 25 » Екскурсія Унів - Глиняни

10:15
Екскурсія Унів - Глиняни
Хочу поділитися враженнями від поїздки Унів –Глиняни.
2 квітня Марійська дружина, що діє при при нашій церкві, а також вівтарна дружина побували у дуже цікавих місцях Львівщини, а саме: в Уневі та Глинянах. Унівська лавра славиться однією з копій туринської плащаниці. Знаходиться вона в каплиці Унівського монастиря. Також тут є чудотворний образ Унівської Богородиці. Брат Василь, який проводив екскурсію, зацікавив своєю розповіддю всіх присутніх. До речі, хочу сказати, що паломників є досить в будь-який день, тому своє перебування в Уневі почали з Чернечої гори. Там знаходиться і монастирський цвинтар.
При монастирі є музей витинанки. Всі вироби тут зроблені руками одного з місцевих монахів. Ми навіть розгадували, що зображено на витинанці, скільки предметів чи тварин на тій чи іншій картині.
Цікавою при монастирі є навіть крамниця. Дітям завжди подобається тратити гроші, тим більше, що витрачали їх в даному випадку на позитивні речі. Тішилися свічками, образками, сувенірами, книжечками. Звичайно, молилися в монастирській церкві, блукали територією монастиря. А ще обідали в трапезній. Класно! О, то таке задоволення. А цілюще джерело. Смакували унівською цілющою водичкою, набирали додому.
Того дня нам вдалося побувати ще в м. Глиняни. Знаходиться воно недалеко від Унева і знамените своїми храмами. У двох з них ми мали нагоду побувати і помолитися. Храм Успіння Пресвятої Богородиці має досить поважний вік. За документами церква збудована 1749 року, та окремі елементи споруди свідчать про те, що храм є набагато старіший. Він є пам,яткою архітектури національного значення. Цікаву історію про храм розповів священик о. Андрій Лукачик. У радянський час, щоб зберегти храм від закриття, місцеві жителі відкрили тут музей килимарства. Глинянські килими і зараз є в інтер,єрі храму, як спогад про ті часи. Най ви значнішим місцем у церкві є Чудотворний образ Спаса. Історія майже сторічної давнини говорить, що на святий вечір 1936 року люди побачили, як в середині храму щось світиться. Потрапивши до церкви, мешканці побачили, як по образу з кутка в куток рухається промінь світла. За три дні образ повністю обновився. З такої дивної пригоди тут проводилися дослідження вчених…
Саме ця ікона і зберегла споруду як храм для молитви, бо знаходився він у дуже аварійному стані. Храм Успіня пресвятої Богородиці є паломницьким центром.
На даний момент у церкві проходить масова реставрація. Та це не завадило нам торкнутися ікони, попросити, подякувати…
Далі наша мандрівка пролягла до церкви св. Миколая. Тут також відбуваються дива. Крізь побілку на стінах пробиваються зображення хрестів. Крім того проходить самовідновлення церковного розпису. Екскурсія в церкві св. Миколая завершилась молитвою біля ікони Весілля в Кані Галилейській. Цей образ символізує сім,ю, родину. Кожен з нас молився за свою родину.
Мандрівка вдалася. Ми щасливі, втомлені і задоволені поверталися додому. …..
На завершення хочу подякувати всім, хто причетний до організації та фінансування паломницької поїздки, а саме о. Василю Михайлишину, пароху нашої церкви, за фінансову підтримку, о. Івану Яцику за співпрацю у даному заході , а також всім учасникам цієї мандрівки
Марія Радчук, керівник недільної школи.
>
Категорія: Новини НВК | Переглядів: 444 | Додав: hodanm | Теги: екскурсія, Глиняни, Унів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вгору