Вівторок, 22.08.2017, 17:46

Головна » 2015 » Лютий » 20 » Небесна Сотня

Небесна Сотня

Кажуть, там спокій…кажуть, там краще…кажуть, там ангели співають! Небесна Сотня!    Саме такими словами розпочалася лінійка  у НВК «Великобірківська ЗОШ І – ІІІ ст.-гімназія ім. С. Балея»  , щоб вшанувати річницю  вічно юної, нестримної, героїчно- небесної  сотні святих героїв майдану. …Багато днів і ночей…Тривожних, заплаканих і вимолених… Нерівною була ця боротьба. Влада, сила і гроші-проти гарячого серця. Зло – проти добра. Куля – проти мрії.

За цей короткий проміжок часу  ми прожили  цілу історичну епоху.  Три місяці, залишивши свої родини, тисячі людей стояли на вулицях, день і ніч, у морози, заради одного – щоб домогтися свого, щоб їхній біль хтось почув. Це було схоже на якийсь страшний сон. Тюрми заповнили протестувальниками, людей заарештовували просто на вулицях, били жінок, старих. Розбивали голови журналістам, стріляли у медиків. Катували. Вивозили у ліси. Люди зникали безвісти. З них знущалися: роздягали догола, обливали водою , ставили навколішки і змушували співати «гімн України» обличчям до землі.

Усе це , щоб приборкати, щоб посіяти страх. Покору. Змусити до мовчання, рабського плазування перед владою, міліціонером, прокурором, суддею. І жоден з  політтехнологів не зауважив у ті дні основного: чим сильніше затягували зашморг диктатури і страху, тим спокійнішими ставали обличчя  людей. Дух , отой непоборний і невловимий дух свободи, переданий предками,- прокинувся, кликав лише вперед. Уже капітулювали політики, але прості люди не відступали.

В один день тисячі стали солдатами свого народу. Звичайні мирні люди. Інтелігентні, жартівливі, люблячі. Інженери, водії, вчителі, колишні військові, безробітні, студенти, учні. «Ми прийшли сюди перемогти або померти»,- заприсяглися вони на барикаді на Грушевського. Це була остання барикада нашої свободи. «Це була наша країна. І ми її не віддамо нікому»,- казали вісімнадцятирічні юнаки, йдучи на штурм  облдержадміністрації. І Бог почув. Він не міг не почути.  Перемога прийшла. Закони про диктатуру скасовано. Ненависний уряд Азарова відставлено. У країну повертається надія.

Велика перемога маленьких людей. Людей з  гарячими серцями  і мужніми душами. Перемога кожної людини , яка стояла на майданах, передавала гроші у церквах, їжу чи одяг, плакала чи молилася. Цього разу  ми заплатили за цю перемогу високу ціну – щонайменше сто життів. Відтепер ніхто, чуєте. Ніхто не посміє сказати, що свобода далася нам за безцінь!!!

Так, ще не все зроблено. Ще не всього досягнено. Попереду ще не проста боротьба, ще багато зусиль треба докласти. Але далі напевно буде легше. Бо зявилося розуміння чи не найважливішого: якщо люди бояться влади – це диктатура, якщо влада боїться людей – це свобода!!!

Разом зі свободою поступово приходять добробут і щастя для кожного. Це перевірено у багатьох країнах, що вже досягли успіху. 24 лютого  2014р. ВРУ  прийняла Постанову про призначення звання Героїв Небесній Сотні посмертно з метою визнання їхньої слави на сотні віків у майбутньому. Планується встановити їм пам’ятник у місті Києві.

Спочивайте з Богом і вічна вам пам'ять наша небесна сотне.  Пам'ять про вас ніколи не помре у наших серцях!!!    Слава героям!!!      Лінійку провели учні 11го класу.

Категорія: Новини НВК | Переглядів: 386 | Додав: vitaliy | Теги: Небесна, сотня | Рейтинг: 0.0/0