П'ятниця, 18.08.2017, 21:22

Головна » 2014 » Березень » 23 » Пам'ять не вмирає - 21 березня 2014 року 70 - та річничя визволення Великих Бірок від фашистських окупантів

Пам'ять не вмирає
Уклонимось тим, хто поліг у бою,
Хто покрив землю рідну собою.
Усім поіменно, хто впав у бою,
Хто відстояв нашу волю.
         Наш народ пережив страхіття війни , мужньо витримав усі випробування і доклав величезних зусиль , аби звільнитися від окупантів.
Ідуть роки, але війна не забувається. Знову і знову озивається вона у свідомості поколінь, тривожить уяву, змушує замислюватися над подіями. Хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав життя заради щастя інших! І як прикро, що сучасники знаючи ціну миру нажаль знову розглядають війну як можливість  розв’язання конфлікту. Який сьогодні  крихкий той мир, за який світ заплатив дорогу ціну - мільйони людських життів. Адже тільки українських синів і дочок полягло більше 10 млн.
Визволення краю – подвиг  наших батьків, дідів та прадідів.
Майже 70 років  відділяє нас від  цих буремних воєнних подій. Для історії це небагато, а для  людини - це майже  все життя. Роки стерли з пам’яті чимало дат, подій, але ті, хто були пов’язані з війною, живуть в ній і досі. 21 березня минуло 70 років з дня визволення Великих Бірок від фашистської окупації.  В цей день в стінах НВК «Великобірківська ЗОШ І-ІІІ ст.- гімназія ім.. Ст. Балея» відбулася тематична лінійка присвячена саме цій події, яку провели учні  9 –А класу. Вони розповіли про історію визволення з-під німецької окупації. Поезія, інсценізація, історичні факти та воєнні мелодії заставили усіх присутніх повернутися в минуле.  Доповнив учнів цікавими фактами визволення селища і голова селищної ради Роман Євгенович Мацелюх.
Зал вшанував хвилиною мовчання героїв, які ціною власного життя звільнили селище від окупантів. Фінальна пісня «Нам є що захищати» патріотично налаштувала усіх присутніх захищати Батьківщину та відстоювати мир. Після  лінійки  делегація учнів та вчителів разом із працівниками селищної ради та БТШ  поклали квіти на могили воїнів Червоної Армії та воїнів УПА.
...Минули бурі стоголосі.
Є і медалі, й ордени...
А рана та ще ниє й досі
Далеким стогоном війни.