Понеділок, 26.06.2017, 22:12

До уваги учнів 4-х класів та їх батьків!

У вівторок, 13.06.2017р, о 10-00 відбудуться конкурсні випробування з метою зарахування до 1-го гімназійного класу.

До уваги учнів 4-х класів та їх батьків!

Головна » 2012 » Листопад » 10 » «Моя прекрасна українська мово, найкраща пісня в стоголоссі трав..»
9 листопада  у Великобірківській школі – гімназії відбулася тематична лінійка приурочена Дню української писемності і мови. Ведучі свята Ольга Дремух та Наталія Логінська доводили присутнім, що українська мова – це не лише мова художньої  літератури, нею спілкуються, співають пісні, нею думають і мріють молоді інтелігентні люди, майбутнє нашої нації.
Любов до Вітчизни починається з любові до рідної мови. Ще В.О. Сухомлинський говорив: "Мова, слово – то найтонший різець, здатний доторкнутися до найпотаємніших куточків людського серця…Без поваги, без любові до рідного слова не може бути ні всебічної людської вихованості, ні духовної культури…"
Рідне слово. Воно прийшло до нас із молоком матері, відкрилося зі сторінок Букваря й інших книжок. Мова – це душа народу. Це енциклопедія людського досвіду. Це найдорожчий скарб, виплеканий у пісні, в переказі й переданий нам сотнями попередніх поколінь.
Українська мова – мелодійна, неповторна, бо увібрала в себе гомін полів, лісів і морів нашої землі. Вона зіткана з калини, барвінку, вишневого цвіту. Кожна її ниточка вимочена в криницях і струмках людської звитяги. І саме про красу і велич її говорили учні 5а та  6а класів, які брали участь у лінійці. А Писаренко Юлія виконала пісні, про рідну мову.
Ми живемо у непростий час. Наше життя багатогранне і складне. У ньому так багато негараздів. Проте в серці кожного живе надія та любов до рідної України та материнської мови.
Як заклик до любові, чистоти рідної мови, оберігання її від засмічування прозвучали слова Якименко Насті у «Молитві до рідної мови»:
Ти все знесла насмішки і зневаги,
Бездушну гру ворожих лжеідей,
Та сповнена любові і відваги
З-за грат летіла птахом до людей… ">

«Моя прекрасна українська мово, найкраща пісня в стоголоссі трав..»
Ти все знесла насмішки і зневаги,
Бездушну гру ворожих лжеідей,
Та сповнена любові і відваги
З-за грат летіла птахом до людей…

Переглядів: 658 | Додав: Mariya | Теги: стоголоссі, мово, «Моя, Найкраща, прекрасна, пісня, трав..», Українська | Рейтинг: 0.0/0