Понеділок, 23.10.2017, 05:16

Головна » 2009 » Квітень » 9 » Наша школа

Час не стоїть на місці. Дорослішають діти – зростають фізично та інтелектуально. У школі-гімназії вирує цікаве життя. Уже традиційними стали Дні гімназії, конкурс «Гімназист року», учнівська наукова конференція. Цьогоріч можемо пишатися новими досягненнями: у ІІ етапі предметних олімпіад та Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика учні школи-гімназії вибороли 45 призових місць, 5 учнів стали призерами ІІІ етапу (Костанович Роман (двічі), Омельницька Ольга, Снігур Іван, Новосад Антоніна, Логін Ірина), двоє учнів представляли Тернопільщину на Всеукраїнській олімпіаді. У цьому навчальному році четверо членів гімназійного наукового товариства «Надія» (Демчук Тетяна, Логін Ірина, Кіш Юлія, Снігур Іван) уперше взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких робіт МАН, двоє з них стали призерами (Кіш Юлія, Логін Ірина).

Методична робота в школі-гімназії зосереджується довкола вирішення науково-методичної проблеми «Впровадження інноваційних технологій у навчальний процес як складова особистісно орієнтованого навчання». У минулому навчальному році педагогічний колектив працював над реалізацією проблеми диференційованого підходу у викладанні навчальних дисциплін. У 2008-2009 н.р. ключовим став проблемно-пошуковий метод як один із способів активізації пізнавальної діяльності учнів, пожвавилась робота шкільних методичних об’єднань: активно працює методичне об’єднання класних керівників, школа молодого вчителя «Перший крок», методичне об’єднання вчителів початкових класів та ГПД, методичне об’єднання вчителів української літератури, методичне об’єднання вчителів іноземних мов. Започаткував свою діяльність клуб творчих учителів «Гроно»

Основною метою виховання учнів, завданням усього педагогічного колективу є виховання морально-духовної, фізично здорової та соціально активної особистості; розвиток в учнів високоморальної громадянської позиції; розуміння учнями традицій і цінностей свого народу; виховання доброти, чесності, порядності, виховання глибокої поваги до батьків, до всіх дорослих.

Справа виховання, формування громадянської зрілості є обов’язком кожного з членів педагогічного колективу: директора, заступників, педагога-організатора, психолога, соціального педагога, класних керівників, учителів-предметників, керівників гуртків.

Основними принципами організації виховного процесу є:

·         Єдність зусиль усіх членів педагогічного колективу, батьків, громадськості, представників місцевої влади;

·         Гуманізація виховного процесу;

·         Демократизація стосунків між учителями та учнями;

·         Добра воля дітей та їхня самодіяльність у реалізації ідеї виховання;

·         Врахування результатів вивчення особистості учня під час організації виховної діяльності;

·         Комплексне використання групових та індивідуальних форм і методів;

·         Підбір оптимального змісту виховання.

Естетичне виховання в навчальному закладі здійснюється на засадах національної культури, мистецтва, традицій і звичаїв українського народу в їх органічному поєднанні зі світовою культурою та народною педагогікою.

Пріоритетним напрямком виховного процесу є моральне виховання, яке передбачає виховання в школярів людяності, милосердя, доброти, любові і поваги до людей, щедрості, чуйності й терпимості, формування громадянської зрілості.

Діти є повноцінними членами колективу школи-гімназії, беруть активну участь у розвязанні навчальних та виховних завдань, в організації дозвілля і відпочинку.

Процес трудового виховання в гімназії передбачає формування в учнів загально трудових вмінь і навичок, творчих здібностей під час розвязання нових завдань у широкому діапазоні. Показником творчої вихованості є виявлення психологічної готовності до творчої праці в сучасних умовах.

Наша школа- гiмназiя - це, перш за все, єдина родина . А родини , як вiдомо, без традицiй не iснує. то ж i у нас є свої традицiї, свої свята, що притаманнi лише нашiй школі-гiмназiї.

Наша школа

Основними принципами організації виховного процесу є:

·         Гуманізація виховного процесу;

·         Демократизація стосунків між учителями та учнями;

·         Добра воля дітей та їхня самодіяльність у реалізації ідеї виховання;

·         Комплексне використання групових та індивідуальних форм і методів;

·         Підбір оптимального змісту виховання.

Переглядів: 1130 | Додав: Oliver81 | Рейтинг: 0.0/0