Четвер, 24.05.2018, 03:15

Вітаю Вас Гость | RSS Головна Візитна картка Реєстрація Вхід
Матеріалів за останній місяць не знайдено.
Матеріалів не знайдено.
Матеріалів не знайдено.

Перші візитні картки з'явилися в Китаї в епоху розквіту Сунської культури. Вони широко поширилися у Франції під час правління Людовика XІ. У XVІІІ столітті кожен французький дворянин мав по кілька різних видів візиток. Форма, колір, формат візитної картки повинні були відповідати визначеним правилам. Так, параметри візитки строго відбивали соціальний стан хазяїна. Кожна нова візитка ставала усе більше і розкішнішою від попередньої . До кінця XІ століття різко міняється функціональне призначення візитної картки. У моду входить діловий стиль, і візитки виконують строго інформативні функції. На них вказуються прізвище, титул, рід занять і точна адреса власника.

У наш час візитна картка вручається людині, з якою хочуть познайомитися ближче або збираються продовжити ділові відносини. Підприємцеві рекомендується завжди мати при собі не менше десяти візитних карток. На стандартній візитній картці друкується прописним шрифтом прізвище, ім’я, по-батькові; малими літерами - посада. Вказується адреса фірми і телефон, іноді телекс і факс. На деяких візитках вказується тільки адреса і телефон фірми - це так звані картки фірми.

На візитках у лівому верхньому або нижньому куті робляться позначки:

  • р. f. (pour fete) – привітання з нагоди свята;
  • р. f. N. a. (Nouvel An) - привітання з нагоди Нового року;
  • р. р. с. (pour prendre conge) - прощання перед тривалим від'їздом;
  • р. с. (pour condoleances) - вираження співчуття;
  • р. р. (pour remercіer) - вираження подяки;
  • р. f. с. (pour faіr connaіssance) - вираження задоволення знайомством;
  • р. р. (pour presentatіon) - представлення .
Замість букв можна написати коротке повідомлення від третьої особи . Наприклад: „Вітаємо з Новим роком”, „Вітаємо з річницею”. При знайомстві першим вручає візитну картку той, чий ранг або чиє посадове положення нижче. Якщо партнери займають приблизно однакові посади, то першим візитку повинний вручити молодший за віком. Якщо і посада вік однакові, то великого значення не має, хто першим вручить візитну картку. Під час ділової зустрічі з іноземними партнерами у вашій фірмі першими повинні вручити візитну картку ви. Коли ви знаходитеся за кордоном, то першими візитні картки вручають ваші партнери. Під час переговорів візитні картки рекомендується розташовувати на столі в тому порядку, у якому сидять партнери. Візитні картки найчастіше вручають особисто. При цьому не прийнято висловлювати подяку або які-небудь інші почуття. Візитні картки можна залишати в будинку адресата на момент його відсутності. Якщо ви доставили картку особисто, то можете відігнути правий верхній кут . Таку картку залишають у тих випадках, коли за якимись причинами вас не могли прийняти. Загин на картці означає, що ви особисто залишили візитну картку на знак глибокої поваги і поваги. Якщо ви передали візитну картку через посередника, у цьому випадку кут не загинається. У рідких випадках візитку надсилають поштою . Якщо ви одержали візитну картку поштою , то ви також повинні відіслати свою візитку протягом доби з моменту одержання.
Вгору